چالش‌ها و راهکارهای استفاده از شال و روسری در مسافرت های طولانی

چالش‌ها و راهکارهای استفاده از شال و روسری در مسافرت های طولانی

30 دی 1402
154 بازدید

خرید شال و روسری زنانه برای مسافرت های طولانی یکی از اصلی ترین مشکلات و چالش های پیش روی خانم های ایرانی می باشد. چرا که در طول سفر خصوصاً اگر مسافت طولانی باشد، نگهداری درست و مرتب شال و روسری بر روی سر کاری سخت و دشوار است و به عواملی همچون آب و هوای مبداً و مقصد، شرایط سفر و... بستگی دارد. ما در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای استفاده از شال و روسری در مسافرت های طولانی به شما آموزش دهیم. پس تا انتها با ما در تیم پژوهشی پرند اسکارف همراه باشید.

چالش‌های استفاده از روسری و شال در مسافرت‌های طولانی

استفاده از شال و روسری در مسافرت ممکن است برای خانم ها در سفرهای طولانی سخت باشد. مخصوصاً اگر سفر هم به صورت زمینی انجام شود میزان این سختی چند برابر می شود. یکی از مشکلات استفاده از شال زنانه و روسری زنانه در سفر مخصوص روزهای گرم سال است. در فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، میزان سفرهای خانوادگی چند برابر می شود. در این بین بانوان برای رفتن به سفر همراه خانواده یا حتی به تنهایی دائماً با شال و روسری خود درگیر هستند. گرم بودن هوا می تواند عامل اصلی این چالش باشد. چرا که در هوای گرم تحمل هر یک لایه لباس اضافی بسیار سخت و غیرقابل تحمل می شود. به همین علت بیشتر بانوان سفر با ماشین های مجهز به کولر استاندارد یا سفر با هواپیما را ترجیح می دهند.
اگر بخواهیم یکی دیگر از چالش های پوشیدن شال و روسری در سفر را بیان کنیم می توان به نامرتب شدن دائم شال و روسری در هنگام وزش باد اشاره نمود. زمانی که شما داخل خودرو در جاده ی شمال کشور در حال گشت و گذار هستید، به احتمال زیاد تمایلی به از دست دادن هوای پاک و خنک شمال را نخواهید داشت. پس طبیعتاً شیشه های ماشین پایین خواهند بود و سرنشینان هوای تازه را به درون ریه های خود فرو می برند. اما در خلال همین لذت بردن از فضا، وزش باد باعث نامرتب شدن شال و روسری بانوان داخل خودرو خواهد شد و آن ها مجبور به نگه داشتن دائمی شال و روسری خود می شوند.
چروک شدن و از شکل افتادن شال و روسری یکی از عمده ترین مشکلات استفاده از شال و روسری در سفرهای طولانی می باشد. همه ی ما دوست داریم زمانی که در سفر هستیم همیشه خوشتیپ و مرتب و خوش استایل باشیم. اما این موضوع برای بانوان کمی سخت است، چرا که باید شال و روسری خود را دائم مرتب نگه دارند و همین مسئله می تواند سبب چروک و یا حتی کرک شدن زودهنگام شال و روسری شود. در نهایت به امری ناخوشایند برای بانوان تبدیل خواهد شد.

چگونه با روسری و شال در مسافرت های طولانی راحت باشیم؟

خرید شال و روسری زنانه مناسب سفر یکی از راهکارهایی برای استفاده راحت تر از روسری و شال در مسافرت های طولانی می باشد. شما می توانید بسته به سبک سلیقه و نوع پوشش خود، شال و یا روسری را انتخاب نمایید که در طول سفر بتوانید به راحتی آن را تحمل کنید. به عنوان مثال شال و روسری های مجلسی مناسب مسافرت آن هم به صورت طولانی، نمی باشد.

خرید روسری و شال برای مسافرت های طولانی

پوشیدن شال و روسری در سفر با چالش هایی همراه هست که در قسمت های قبل به آن ها اشاره کردیم. چه راهکار و نکاتی را باید به خاطر سپرد که در هنگام استفاده از روسری و شال در مسافرت های طولانی دیگر با چالش های ذکر شده درگیر نباشید؟ از جمله نکات و راهکارهایی که می توان برای استفاده از شال و روسری در مسافرت های طولانی به کار برد عبارتند از:

1- از شال و روسری هایی استفاده کنید که مناسب فصل و آب و هوای مبداً و مقصد باشند. یعنی اگر شما در هوای سرد پاییزی از شمال به سمت جنوب کشور در حرکت هستید باید بدانید که در ابتدای سفر باید از شال و روسری های ضخیم تر استفاده نمایید. چرا که هوای شمال در پاییز خنک و سرد است. پس برای جلوگیری از سرماخوردگی و بیماری های مشابه حتماً باید شال و روسری شما ضخیم تر باشند.
اما در انتها و زمانی که به مقصد می رسید باید یک شال و روسری مناسب هوای گرم به همراه داشته باشید. چرا که هوای جنوب همواره گرم بوده و حتی در هوای سرد پاییز نیز شهرهایی مانند بوشهر، بندرعباس، چابهار، کیش، قشم و...  هوای گرم و شرجی دارند. پس بهتر است در هنگام نزدیک شدن به مقصد شال و روسری خود را تعویض کرده تا به خاطر هوای گرم آزرده نشوید.

2- پوشیدن شال و روسری در سفر برای افرادی که در نگه داشتن حجاب چالش دارند می تواند دردسر باشد. برای این افراد پیشنهاد می کنیم که از شال و روسری هایی استفاده کنند که به راحتی بتوانند با یک گره ساده آن را بر روی سر خود نگه دارند. به عنوان مثال می توانید از روسری های کوچک تر استفاده کنید و آن را در پشت گردن خود ببندید. یا شال با ابعاد معمول را می توانید به راحتی به دور سر خود بپیچید تا دیگر دست و پای شما را نگیرد. با این کار در طول سفر از مرتب کردن دائمی شال و روسری در امان خواهید بود.

3- بهتر است از شال و روسری هایی استفاده کنید که کمتر چروک می شوند. شال و روسری زنانه نخی مناسب سفرهای طولانی نیست. چرا که به سرعت چروک شده و شکل و قیافه اولیه ی خود را از دست می دهند. شال و روسری ساتن یا ساتن ابریشم نیز برای سفرهای طولانی مناسب نیستند چرا که اولاً دائماً از روی سر لیز می خورند و دوماً زود چروک می شوند. اگر هوا گرم است می توانید از شال و روسری های سوپرنخ که بسیار کم چروک می شوند استفاده کنید و در هوای سرد نیز شال و روسری های موهر ظریف گزینه ی خوبی می باشند.

جمع بندی

از آن جا که پوشیدن شال و روسری و حفظ حجاب و شئونات اسلامی در هنگام سفر و اساساً تفریح کاری سخت است، پس می بایست شال و روسری را انتخاب کنید که دائماً درگیر مرتب و صاف کردن آن نباشید. فروشگاه پرند اسکارف یکی از متنوع ترین فروشگاه های عرضه شال و روسری زنانه در کشور می باشد. برای مشاهده قیمت و خرید جدیدترین شال و روسری زنانه به فروشگاه پرنداسکارف بروید.

ارسال دیدگاه